Výjezd jednotky: Požár RD


IMG_20160422_122003

Výjezd: 3.

Datum: 22.4.2016

Čas: 11:20

Událost: POŽÁR, NÍZKÉ BUDOVY, RD

Místo: Ostrava-Nová Běla

Zasahující: HZS Zábřeh, HZS Jih, HZS Fifejdy, HZS Přívoz, JSDH Stará Běla, JSDH Hrabová

Vozidlo: CAS 30 T815-7

Hasiči: Jan Chlupatý, Ondřej Brát a Martin Doležálek

Informace: Jednotka prováděla dohašovací práce a rozebíráni konstrukce.

Šest jednotek ostravských hasičů zasahovalo v pátek 22.4.2016 kolem poledne v Ostravě-Nové Bělé u požáru střechy rodinného domku a dřevěného přístavku. Hasičům se podařilo rychlým zásahem uchránit před ohněm celé obytné přízemí a minimálně polovinu sedlové střechy, což odhadem představuje uchráněný majetek minimálně za dva miliony korun.

Operační středisko hasičů bylo o požáru střechy rodinného domku o půdorysu zhruba 10 x 10 metrů informováno v pátek v 11 hodin dopoledne. Do novobělské Ječmínkovy ulice vyjely čtyři jednotky Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje (HZS MSK) – Zábřeh, Jih, Fifejdy a Přívoz, společně s nimi dvě jednotky dobrovolných hasičů – Stará Bělá a Hrabová.

Hasiči dostali oheň pod kontrolu za 50 minut, dohašování s rozebíráním konstrukcí jim zabralo už jen další čtvrthodinu. Během zásahu vynášeli do bezpečí nábytek a majitel si mohl odvézt po pokynu velitele zásahu z ohrožené garáže osobní automobil Porschce Cayenne. Celková škoda na části střechy a dřevníku byla předběžně odhadnuta na jeden milion korun, příčina vzniku požáru je zatím v šetření. Nikdo nebyl zraněn.

por. Mgr. Petr Kůdela
tiskový mluvčí
HZS Moravskoslezského kraje

Fotky na hasici.tv

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *