Řádná valná hromada

Řádná valná hromada Sboru dobrovolných hasičů Ostravy-Hrabové jednala v sobotu 18.ledna. Zprávu o činnosti, přednesl starosta sboru Jaroslav Mintěl. Uvedl mimo jiné, že sbor má 91 členů, a to 14 ve věku 6-12 let (12 chlapců a dvě dívky), šest členů ve věku 15-18 let (čtyři chlapce a dvě dívky), 11 členů ve věku 18-26 (šest mužů a pět žen) a 60 ve věku 26 let a více (40 mužů a 20 žen).

Bratr Mintěl připomněl nejdůležitější akce minulého období, jako byly oslavy 120 let sboru, nově obnovená neckyáda, gulášfest a mnoho dalších. Uvedl i úspěchy v hasičském sportu. Zabýval se také nadcházejícím obdobím, kde vyjmenoval řadu chystaných akcí, jako je ples, pálení čarodějnic, mše svatá, další ročník neckyády, výlet do vinného sklepa či třeba již tradiční výlet na vánoční trhy.

Následovaly zprávy o činnosti mladých hasičů (Hana Doležálková), o práci preventisty (přečetl František Koutný). Zprávu o činnosti jednotky přednesl velitel Milan Minář a Petr Doležálek přečetl zprávu revizní komise.

Slavnostní ráz valné hromadě dodalo ocenění některých členů sboru za jejich práci. Medaili svatého Floriána převzal Ing. Bedřich Chlupatý.

Řádná valná hromada odhlasovala nové složení výboru SDH:

Starosta: Jaroslav Mintěl
Náměstek starosty: Ing. Milan Minář
Náměstek starosty: Hana Doležálková
Předseda KRK – RR: Petr Doležálek
Členové výboru: Mgr. Petr Žižka – kulturní referent
                          Ing. Radka Šupčíková – referent žen
                          David Krátký – preventista
                          Martin Doležálek – správce WEBu, kronikář
                          Dušan Konečný  –  člen výboru
Revizoři: Renata Krátká, Rostislav Sedliak

Text a foto: Petr Žižka

Fotky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *