Požár RD

Výjezd: 12.

Datum: 1.5.2019

Ohlášení jednotce: 18:07

Událost: POŽÁR, NÍZKÉ BUDOVY

Místo: Ostrava-Hrabová, Krmelínská

Zasahující: HZS Jih, HZS Zábřeh, JSDH Hrabová, JSDH Vratimov, HZS Fifejdy, HZS Slezská

Vozidlo: CAS 30 T815-7

Velitel: David Krátký

Strojník: Ivo Baron

Hasiči: Jan Chlupatý a Petr Doležálek

Vozidlo: DA 15 MB

Řidič: Ing. Milan Minář

Hasič: Jiří Kroček

Informace: Šest jednotek profesionálních a dobrovolných hasičů zasahovalo ve středu 1.5.2019 večer v Ostravě-Hrabové, kde hořela střecha firemního objektu. Požár se obešel bez zranění, předběžná škoda byla odhadnuta na 200 tisíc korun. Hasiči ale svým rychlým zásahem uchránili před ohněm celé přízemí a majetek nejméně za jeden milion korun, když mj. stačili vynést z kanceláří velké kopírky, počítače, chladničky a nábytek za desetitisíce korun. Příčina vzniku požáru je v šetření.

Operační středisko hasičů bylo o požáru přízemního objektu se sedlovou střechou informováno ve středu po 18. hodině. Do Krmelínské ulice ihned vyjely čtyři ostravské jednotky Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje (HZS MSK) – ze stanic Jih, Zábřeh, Slezská Ostrava a Fifejdy, společně s nimi dvě jednotky dobrovolných hasičů – Hrabová a Vratimov. Hasiči také zasahovali z Prodloužené ulice.

Při příjezdu hasičů hořela střecha vydatným plamenem a hustý kouř „obtěžoval“ nedalekou kruhovou křižovatku pod dálničním mostem na Frýdek-Místek. Hasiči dostali oheň pod kontrolu za necelou hodinu, dohašování s rozebíráním i rozřezáváním střešní krytiny a dřevěných trámů jim zabralo další hodinu a půl, když využívali výškovou techniku (automobilová plošina AP 30 MB Econic ze stanice Ostrava-Jih) i termokameru. Nakonec provizorně přikryli poškozenou střechu plachtou.

por. Mgr. Petr Kůdela
tiskový mluvčí
HZS Moravskoslezského kraje

Fotky

FOTO: Tomáš Lach

Požáry.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *