Oslavy 120.let založení sboru

IMG_20160701_094128

Před 120.lety byl založen sbor dobrovolých hasičů v Ostravě Hrabové (náš sbor) a dnes jsme těchto 120.let oslavili. Ráno nás vzbudila dechová hudba DEOR, která se přepravovala na povoze za koňmi.

V deset hodin nám začala mše svatá za živé a zemřelé členy Sboru dobrovolných hasičů Ostrava-Hrabová u příležitosti oslav 120 let založení sboru, při této příležitosti byla posvěcena soška svatého Floriána a stuha k praporu.

Po mši svaté jsme se všichni vyfotili a přesunuli do Základní školy Paskovská, kde proběhla slavnostní schůze pro členy SDH a zvané hosty (hejtman MSK Miroslav Novák, starosta obce Hrabová Igor Trávníček a mnoho dalších).

Poté následoval průvod hasičské techniky (jak současná tak historická, která u nás sloužila), hasičů, hudba v povoze s koňmi a veřejnosti od ZŠ Paskovská na Hřiště TJ Sokol Hrabová (1800m).

Jakmile jsme došli na Hřiště odstartovalo odpoledne s hasiči, kde byla možnost si prohlédnout hasičskou techniku, disciplíny pro děti jako je hod na soptíka, skoky v hasičské obuvi, kuželky a junior TFA (nejtvrdší hasič přežije). Také pro dospělé byla možnost si zkusit jak těžká je disciplína hamerbox. V neposlední řadě byly připraveny ukázky mladých hasičů, JSDH Darkovice, JSDH Hrabová a co se stane když použijete vodu k uhašení hořícího oleje.

Když se blížil večer a odpoledne odcházelo přišla na řadu hasičská zábava, které se zúčastnilo přes 250 účastníku. K tanci a poslechu hrála kapela ´´Standa Banda´´.

Počasí nám přálo (až moc) jen v nočních hodinách nám začlo pršet, ale dovolím si říci, že nám to nevadilo a že se celý den moc vydařil.

Fotografie Hasiči Hrabová, Lucie Hýžová, Dudzik David, Manželé Hromádkovi, SDH Zábřeh, Martin Čech

Hasiči v Ostravě-Hrabové velkolepě oslavili 120 let

Záštitu nad oslavami převzal hejtman MSK Miroslav Novák

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *