Hrabovští hasiči připravili zábavné odpoledne

Již tradiční Den s hasiči je jednou z hlavních akcí, kterou Sbor dobrovolných hasičů Hrabová (SDH) připravuje proto, aby pobavil a třeba taky i trochu poučil občany Hrabové i okolních obcí či ostravských obvodů. Odpoledne v sobotu 17. června se tedy na hřiště TJ Sokol sjely hasičské vozy nejen místní, ale také vozy z okolních obvodů a jako třešinka na dortu se vyjímalo obří vozidlo krajských hasičů.
Děti soutěžily v různých disciplínách, většinou s hasičskou tématikou. Kluci a holky si tak mohli vyzkoušet, jaké je to stříkat vodou na terč. Malí hrabovští hasiči předvedli požární útok, aby místní lidé viděli, že současné zásahové jednotce možná (a snad) jednou (a třeba brzy) vyrostou nové posily.
Kynologové ostravské městské policie ukázali, jak jim v práci pomáhají čtyřnozí „kolegové“. Záchranáři z Českého červeného kříže předvedli záchranu dvou dětí, které se srazily na kolech. Hospodyňky viděly, jak zbrklé a fatální by bylo hasit hořící olej na pánvi vodou (protože správný postup je hodit na pánev mokrý hadr a oheň udusit).
Kdo chtěl, mohl si zatančit s Hopsalínem, který do pohybu na parketu zapojil také rodiče.
Na závěr návštěvníci viděli přehlídku hasičů a hasiček v různých ochranných oděvech a slavnostních uniformách. Bylo to milé sobotní odpoledne, pivo bylo vychlazené a párky a klobásy horké. Počasí přálo, protože krátká přeháňka začala přesně v okamžiku, kdy skončila zmíněná módní přehlídka. A v okamžiku, kdy si děti mohly zadovádět v pěně, už bylo opět slunečno. Bylo to prima, super a fajn. A mimochodem, finančně akci podpořil CTPark v Hrabové a aby bylo všem formalitám učiněno zadost, s přípravou pomohla místní kulturní komise.

Text a foto: Petr Žižka, kulturní referent SDH Hrabová

Fotky

FOTO: Manželé Hromádkovi

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *